مواد غذایی ماهیان زینتی : مگس سرباز

میل ورم مگس سرباز دهکده رودبار قصران

مواد غذایی ماهیان زینتی : مگس سرباز

 

پیشگفتار

یکی از چالش های پیش روی پرورش‌دهندگان طیور، تامین و تهیه غذای مناسب و پر پروتئین جهت پرورش مرغوب است.  علت وجود داشتن این چالش قیمت بالای مواد اولیه است که به علت وارداتی بودن وابسته به نرخ دلار بوده و به همین جهت با نوسان قیمت ارز و تاثیر تحریم ها تهیه آن پر هزینه می شود.  همین امر باعث شده که یا دامپروران از تهیه این غذای با کیفیت (مواد غذایی ماهیان زینتی: مگس سرباز ) منصرف شوند یا دام تولید شده را با قیمت تمام شده بالاتر به بازار عرضه کنند.

در این نوشته قصد داریم شما را با یکی از انواع مواد غذایی ماهیان زینتی با کیفیت و پر پروتئین به نام مگس سرباز  آشنا کنیم. در انتهای این نوشته شما با این ماده مغذی، نحوه تهیه و روش های پرورش آن آشنا خواهید شد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

لارو مگس سرباز به عنوان مواد غذایی ماهیان زینتی

مگس سرباز نوعی مگس است که از لارو آن برای تغذیه حیوانات استفاده می شود. این ماده مغذی فاقد هرگونه انگل و بیماری بوده و یکی از بهترین مکمل های مواد غذایی ماهیان زینتی به صورت زنده و خشک شده می باشد. مگس سرباز منبع خوبی از پروتئین با کیفیت بالا هستند که برای تغذیه ی ماهیان مورد استفاده قرار می گیرند.

 

مگس سرباز دهکده رودبار قصران

 

کرم‌ مگس سرباز و مواد غذایی ماهیان زینتی

مگس سرباز نوعی حشره  است که دارای سرعت رشد و تکثیر بسیار بالا است. پژوهشهایی که در انستیتو های مربوط به مواد غذایی و دام انجام شده مشخص شده که استفاده از مگس سرباز  در مواد غذایی ماهیان زینتی علاوه بر تامین مناسب پروتئین،  در بهبود وضعیت زیست محیطی و کاهش تخریب های زیستی حاصل از پرورش طیور تاثیر گذار است. این کرم جهت مواد غذایی ماهیان زینتی در سراسر دنیا بسیار رایج بوده و حتی در مرغداری ها و مراکز پرورش ماهیان زینتی بعنوان یک وعده ی غذایی به مولدین داده میشود. بدلیل رغبت و شوق بسیار زیاد ماهیان می توان از این کرم ها بطور متوالی استفاده کرد.

 

مواد غذایی ماهیان زینتی : مگس سرباز مواد غذایی پرندگان زینتی مگس سرباز محصول دهکده رودبار قصران

 

ارزش غذایی مگس سرباز به عنوان مواد غذایی ماهیان زینتی

ارزش غذایی مگس سرباز به شرح زیر است:

امروزه در سراسر دنیا کشاورزان و پرورش دهندگان جهت ارائه ی محصولی سالم و ارگانیک رقابت کرده و تلاش می کنند تا جامعه ای بدون سرطان داشته باشند.یکی از بهترین غذاهای ارگانیک جهت پرورش ماهیان زینتی و سایر طیور مگس سرباز بوده و در سراسر دنیا در مرغداری ها بسیار رایج و مرسوم است. بدین ترتیب پرنده سالم، تخم مرغ و گوشتی سالم به دست مصرف کننده خواهد رسید. یکی دیگر از مزایای انتخاب این کرم بعنوان تغذیه طیور وجود کلسیم و دیگر مواد معدنی فراوان در مگس سرباز است. این کرم دارای ۳۰% چربی ، بیش از ۵۰% پروتئین، کلسیم، فسفر، پتاسیم، آهن، سدیم، آلومینیوم و دیگر المانهای حیاتی بدن حیوانات می باشد.
تحقیقات نشان داده است که گنجاندن حداقل یک وعده ی غذایی این کرم در تغذیه ی مرغ ها باعث شادابی و نشاط بیشتر آنها می شود. این نوع کرم  بر اساس سایز از ۱ سانتی متر تا ۳ سانتی متر قابل استفاده می باشند و بسته به پرنده زینتی که جهت تغذیه آن استفاده می نمایید، می توانید سایزهای مورد نظر خود را سفارش دهید.

 

مزیت مگس سرباز در مواد غذایی ماهیان زینتی چیست؟

مزیت های استفاده از مگس سرباز در مواد غذایی ماهیان زینتی بسیار بالاست.  است از جمله مهمترین مواردی که استفاده از این ماده مغذی باعث می شود، ایجاد کاهش نسبت هزینه به مزیت و به تبع آن افزایش بازگشت سرمایه برای تولید کنندگان است.  همچنین استفاده از این غذا به دلیل نحوه تولید آن دوستدار طبیعت است.  چرا که با تبدیل زباله و مواد مضر برای طبیعت به منبعی سرشار از پروتئین و سازگار با محیط زیست،  چرخه توسعه پایدار برای صنایع کشاورزی و دامپروری ایجاد می شود.  همچنین با توجه به اینکه در گذشته از سویا و پودر ماهی استفاده می‌شد،  در حال حاضر و با مقایسه روش های تولید مگس سرباز با مواردی مثل سویا،  مشاهده می‌شود که مصرف آب در روش جدید به مراتب کمتر بوده و از ضایعات تولید شده در آن می توان به عنوان کود طبیعی نیز استفاده کرد.

 

مواد غذایی ماهیان زینتی : مگس سرباز میل ورم مگس سرباز دهکده رودبار قصران

آیا استفاده از مگس سرباز گران تمام می‌شود؟

 

اگر از نمونه خارجی و وارداتی مگس سرباز استفاده شود احتمال این وجود دارد که هزینه های آن برای پرورش دهندگان مناسب نباشد.  اما اگر از نمونه تولید شده داخلی که توسط دهکده رودبار قصران ارائه می‌شود استفاده شود با توجه به هزینه تمام شده آن و مقایسه با نمونه وارداتی متوجه می شویم که بسیار مقرون به صرفه تر از آب در می آید.  بنابراین دیگر نگرانی بابت گران شدن دام استفاده کننده از تغذیه فوق وجود نخواهد داشت.

 

 

آیا لارو مگس سرباز در کشور تولید می‌شود؟

 

تولیدکنندگانی که سابقاً  از مگس سرباز به عنوان تغذیه ماهیان خود استفاده می کردند به خوبی می دانند که هزینه و دردسر های واردات این ماده غذایی مفید چقدر زیاد است.  مژده ای که دهکده رودبار قصران به شما پرورش دهندگان  ماهیان زینتی و سایر طیور می دهد این است که با انجام تحقیقات جامع و صرف زمان زیاد روی آزمون و خطا و تجربه تولید این محصول توانستیم به روش تولید پربازده بومی دست پیدا کنیم.  با این دستاورد می توانیم مگس سرباز  را در کشور تولید کنیم. این اتفاق باعث می شود هزینه های تهیه و استفاده از آن تا چندین برابر کاهش پیدا کند.  این مجموعه با افتخار در خدمت اهالی صنعت و دامپروری کشور است و می‌تواند تجربیات به دست آمده را به منظور تولید در اختیار متقاضیان قرار دهد.

 

مگس سرباز در دهکده رودبار قصران

مجموعه ما سعی دارد محصولی قابل رقابت با نمونه های بین المللی وارداتی ارائه دهد تا از خروج ارز از کشور و افزایش هزینه های تولید دام، طیور و آبزیان جلوگیری کند. در اینجا می توانید نتیجه تست آزمایشگاهی محصولات ما در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور را مشاهده فرمایید.

 

مواد غذایی ماهیان زینتی دهکده رودبار قصران | نتایج آزمایش محصولات خوراک دام و طیور و آبزیان شرکت

 

 

 

جهت سفارش و مشاوره رایگان جهت مواد غذایی ماهیان زینتی می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *