جایزه نوآوری در آفریقا به خوراکهای دام که به طور طبیعی تولید می شود

مگس سرباز غذای دام دهکده رودبار قصران

جایزه نوآوری در آفریقا به خوراکهای دام که بطور طبیعی تولید می شود

 

جایزه نوآوری در آفریقا (IPA) (http://www.innovationprizeforafrica.org)  ، تیم AgriProtein را به عنوان برنده ۲۰۱۳ خود معرفی کرده است. این رویکرد ابتکاری  در استفاده از زباله و لارو مگس برای تولید خوراک طبیعی حیوانات به رسمیت شناخته شد.

یک همکاری تحقیقاتی بین دانشگاه استلنبوس (آفریقای جنوبی) و کمپانی خوراک دام مستقر در کیپ تاون ، AgriProtein ، برنده جایزه نوآوری در آفریقا (IPA 2013 ) شد.  موسسه نوآوری  توسط بنیاد نوآوری آفریقا و کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد در آفریقا تاسیس شده است که بر ایجاد ظرفیت کارآفرینی محلی متمرکز است.

 

میل ورم محصول دهکده رودبار قصران

تکنیک AgriProtein زباله های تخریب پذیر را جمع می کند و آن را به مگس ها تغذیه می کند. آنها به نوبه خود لاروهایی را تولید می کنند که دارای پروتئین میشوند  تا از نظر اکولوژیکی و طبیعی برای غذای حیوانات پروتئین فراهم کنند. این جایگزین استفاده از پودر ماهی در خوراک دام است و یک خوراک طبیعی برای مرغ و ماهی . این ماده مغذی ، طبیعی و پایدار است و قیمت آن پایین تر از محصولاتی است که با آنها رقابت می کند. این روش زباله ها را کاهش می دهد و دریاها را نجات می دهد ، تقریباً یک سوم ماهی های گرفته شده از دریاها ( حدود پنجاه میلیون تن در سال ) در صنایع صنعتی کشاورزی و مواد غذایی حیوانات خانگی استفاده می شوند. علاوه بر این ، راه حل AgriProtein بدان معنی است که صدها میلیون تن مواد زائد غنی از مواد مغذی ، بازیافت می شوند.

 

طبق گفته دانشمندان ، وعده غذایی لارو منبع خوبی برای تامین پروتئین حیوانات است. خوراکی که آنها تاکنون آزمایش کرده اند نتایج مشابه (یا حتی بهتری) از پودر ماهی و نتایج همیشه بهتر از سویا تولید کرده اند. ترکیب شیمیایی و اسید آمینه پروتئین لارو بسیار شبیه به پودرماهی است.

از دیگر مزایای این پروژه این است که زباله هایی که در غیر این صورت در محل های دفن زباله خالی می شوند ، اکنون به عنوان یک منبع با ارزش و کنترل شده برای پرورش حشرات مورد استفاده قرار می گیرند.

AgriProtein یک مزرعه عملیاتی مگس و لاروها در مقیاس متوسط ​​در نزدیکی کیپ تاون ، آفریقای جنوبی با تولید دو تن در هفته پروتئین لارو ایجاد و ساخته است. اکنون آنها در حال ساخت کارخانه جدید اتوماتیک در کیپ تاون هستند که روزانه بین ۸۰ تا ۹۰ تن تولید می کند. برنامه ریزی شده است که دیگر کارخانه هایی در آفریقا و اروپا ساخته شوند .

 

 

منبع : AgriProtein

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *